Haberler


YAZILIM LİSANSLAMA

 

Mikromax, kurumsal çözümler alanında hem iş ortaklarının geliştirdiği yazılımların, hem de kendi geliştirdiği yazılımların her ölçekteki işletme tarafından kullanılmasına yönelik lisanslama hizmetlerini sunmaktadır. Lisanslama hizmeti, işletmenin gerçek ihtiyaçları detaylı bir şekilde analiz edildikten sonra ortaya çıkan sonuçlar dikkate alınarak sunulmaktadır. Böylece, işletmenin optimum lisanslama modelini kullanarak yazılımın ömür boyu maliyetlerini minimum seviyede tutması hedeflenir. Telif hakkına sahip olan yazılım üreticisinin haklarını koruyan, yazılım ürününü satın alan şahıs veya firmanın ise tanımlanmış bir şekilde yazılımı kullanmasına izin veren bir sözleşmedir.


Uluslararası telif anlaşmalarına göre, telif hakkına sahip olan üreticiden, bilgisayar yazılımının ve yazılım bileşenlerinin belirli kullanım hakkı alınmadan; her ne sebeple olursa olsun kopyalanması, kullanımı ve dağıtımı yasaktır.

Bilgisayar yazılımları, “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” kapsamında yasal koruma altındadır.

Lisanslama modelinin tespiti ve seçilen lisanslama modeliyle elde edilen faydanın, kurum bünyesine aktarılması büyük bir BİLGİ ve TECRÜBE gerektirmektedir.

Firmamız, uzman ve deneyimli kadrosu ile yazılım lisanslama sürecinde kurumların yazılım ihtiyaçlarını araştırarak, mevcut yazılımlarını inceler ve kurumun çıkarları doğrultusunda özel bir lisanslama modeli oluşturur. Kurumlara, mevcut kampanya ve özel şartlara göre en uygun fiyat ve lisanslama seçeneklerini sunan firmamız, seçilen lisans ile elde edilen imkânlardan maksimum düzeyde yararlanılmasını sağlamaktadır.